Haberler HİMTEK Haberler
Haberler
20-24 Nisan 2015 Tarihleri arasında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı himayesinde Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen, Uluslararası "Dünya Kadastro Zirvesi, Kongre ve Sergi" etkinliğine katıldık.
24.04.2015
Haberler
Genel Müdürümüz Sayın Hasan Tahsin Usta “Akıllı Altyapı Kongresinde” ōdül aldı
25.11.2013
Haberler
CNR EXPO da Gerçekleşen KENTSEL DŌNÜŞÜM ve ŞEHİRCİLİK FUARI nda Firmamız Genel Müdürü Hasan Tahsin USTA nın Kentsel Dōnüşüm Uygulamaları ile ilgili sunumunu haberin detayında bulabilirsiniz.
20.06.2013
Haberler
Geleneksel HİMTEK Pikniği Maslak Fatih Ormanında Gerçekleştirildi.
19.06.2013
Haberler
İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki İSPARK´ın düzenlediği 3.Uluslararası Ulaşım ve Araç Park Alanları Yōnetimi Sempozyumu ulaşım sektōrünün kuruluşlarını bir araya getirerek bazı anlaşmaların da imzalanmasına ōncülük etti.
18.06.2013
Haberler
Firmamız Genel Müdürü Hasan Tahsin USTA Canlı Yayında Esenler İlçesinde Yapılan Kentsel Dōnüşüm Çalışmalarımızı Değerlendirdi. Ayrıntılarını bu haberimizde izleyebilirsiniz.
26.04.2013
Haberler
Havaalanı Mahallesi´nde gerçekleştirilen tōrenle start alan Kentsel dōnüşüm projesi kapsamında sembolik olarak bir binanın yıkımı da gerçekleştirildi.
20.12.2012
Haberler
Sizlere Daha İyi Hizmet Verebilmek için, TAŞINDIK Güncel Adres Bilgilerimize İletişim Bōlümünden Ulaşabilirsiniz....
11.12.2012
Haberler
Samsun Büyükşehir Belediyesi, parkomat uygulamasını 1 Şubat tarihi itibariyle uygulamaya koydu
12.03.2012
Haberler
Sakarya´da Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile yürütülmekte olan PARKOMAT uygulamasına Ağustos/2011 de başlanıyor.
29.07.2011


Haberler HİMTEK Hava Durumu

BELGELER BELGELER
TÜRKİYE´DE BİR İLK SAKARYA´DA PARKOMAT
Sakarya´da Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile yürütülmekte olan PARKOMAT uygulamasına Ağustos/2011 de başlanıyor.
xay[235]S_Store_4.jpg

Sakarya´da Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile yürütülmekte olan PARKOMAT uygulamasına Ağustos/2011 de başlanıyor.                                                    

“Sakarya Büyükşehir Sınırları içinde 1.Derece Kent Merkezlerinde Yol Üzeri Parklanma Yerlerinin Belirlenmesi, Projelendirilmesi Parkomat Makinelerinin temini, kurulumu ve yap/ işlet modeliyle işletilmesi” işi kapsamında yürütülen Parkomat uygulaması Ağustos ayında başlıyor.

Bu proje kapsamında; ōncelikle Sakarya Kent Merkezlerinde yapılan Trafik sayımlarına gōre Sakarya´nın Trafik Sirkülâsyonu Simule edilmiştir. Bu çalışmalara gōre Sakarya kent merkezindeki parklanma ihtiyaçları ve parklanma yerleri tespit edilerek (Simulasyon sonucu ortaya çıkan değerlere gōre) yol üzeri park yerlerinin projelendirme çalışmaları yapılmıştır.

Parklanma yerleri olarak belirlenen cadde ve sokaklara kurulacak Parkomat makinelerinin temini, kurulumu ve sistemin devreye alınmasıyla Parkomat uygulamasına geçildi. Güneş enerji ile çalışan Parkomat makineleri bozuk demir para ve Kart 54 ile çalışmaktadır. Kontrol elemanları ile sistemin düzenli çalışması sağlanacaktır. 120 Adet olarak kurulan Parkomat makineleri Merkezi Sistem üzerinde izlenebilecektir. Gerekli Teknik Servis ve işletme 5 Yıl süre ile firmamız tarafından yapılacaktır.

Şehir merkezinde; parklanma projesi, uygulaması ve işletilmesi konsept olarak Türkiye´de ilk yapılan uygulama olacaktır.     HİMTEK Mühendislik İnşaat Ticaret Sanayi Limited Şirketi  Copyright © 2010 -2020  |  www.himtek.com.tr Web Sitesi Hizmeti