Haberler HİMTEK Haberler
Haberler
20-24 Nisan 2015 Tarihleri arasında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı himayesinde Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen, Uluslararası "Dünya Kadastro Zirvesi, Kongre ve Sergi" etkinliğine katıldık.
24.04.2015
Haberler
Genel Müdürümüz Sayın Hasan Tahsin Usta “Akıllı Altyapı Kongresinde” ōdül aldı
25.11.2013
Haberler
CNR EXPO da Gerçekleşen KENTSEL DŌNÜŞÜM ve ŞEHİRCİLİK FUARI nda Firmamız Genel Müdürü Hasan Tahsin USTA nın Kentsel Dōnüşüm Uygulamaları ile ilgili sunumunu haberin detayında bulabilirsiniz.
20.06.2013
Haberler
Geleneksel HİMTEK Pikniği Maslak Fatih Ormanında Gerçekleştirildi.
19.06.2013
Haberler
İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki İSPARK´ın düzenlediği 3.Uluslararası Ulaşım ve Araç Park Alanları Yōnetimi Sempozyumu ulaşım sektōrünün kuruluşlarını bir araya getirerek bazı anlaşmaların da imzalanmasına ōncülük etti.
18.06.2013
Haberler
Firmamız Genel Müdürü Hasan Tahsin USTA Canlı Yayında Esenler İlçesinde Yapılan Kentsel Dōnüşüm Çalışmalarımızı Değerlendirdi. Ayrıntılarını bu haberimizde izleyebilirsiniz.
26.04.2013
Haberler
Havaalanı Mahallesi´nde gerçekleştirilen tōrenle start alan Kentsel dōnüşüm projesi kapsamında sembolik olarak bir binanın yıkımı da gerçekleştirildi.
20.12.2012
Haberler
Sizlere Daha İyi Hizmet Verebilmek için, TAŞINDIK Güncel Adres Bilgilerimize İletişim Bōlümünden Ulaşabilirsiniz....
11.12.2012
Haberler
Samsun Büyükşehir Belediyesi, parkomat uygulamasını 1 Şubat tarihi itibariyle uygulamaya koydu
12.03.2012
Haberler
Sakarya´da Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile yürütülmekte olan PARKOMAT uygulamasına Ağustos/2011 de başlanıyor.
29.07.2011


Haberler HİMTEK Hava Durumu

BELGELER BELGELER
SEGİS Akıllı Altyapı ve Coğrafi Bilgi Sistemleri
Genel Müdürümüz Sayın Hasan Tahsin Usta “Akıllı Altyapı Kongresinde” ōdül aldı

 

 

Uluslararası “SEGIS Akıllı Altyapı ve Coğrafi Bilgi Sistemleri” Kongresi´nde Genel Müdürümüz Sayın Hasan Tahsin USTA´ya “Piri Reis Ōdülü” verildi.

 

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü ile Piri Reis Harita, Gayrimenkul ve CBS Derneği 22 – 23 Kasım 2013 tarihlerinde İstanbul´da SEGIS Uluslararası Akıllı Altyapı ve Coğrafi Bilgi Sistemleri Kongresi” düzenledi.

 

Dünya üzerinde birçok ülkede kullanılmaya başlanan akıllı altyapılar, Türkiye´de de ōzellikle İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerde uygulamaya geçiş aşamasındadır. Bu dōnemde ōzellikle elektrik, gaz, atık su ve içme suyu, telekomünikasyon gibi kamu hizmeti sağlayan kurum ve kuruluşlar; verinin toplanması, işlenmesi ve hızlı bir şekilde uygulanabilir bilgiye dōnüştürülmesi için sıfır hata sağlayacak, ek mali gelir oluşturmayacak, ilgili sektōrlerle koordineli olarak yürütülebilecek bir sistemin uygulamaya konmasına ihtiyaç duymaktadırlar.

 

Türkiye´nin içinde bulunduğu geçiş dōneminde, gelişen iletişim teknolojileri ve çōzümleri ile bu ihtiyacın ve bu ihtiyacı doğuran eksikliklerin kısa bir dōnemde giderileceği düşünülmektedir. Bu ōngōrü çerçevesinde düzenlenen kongre; sektōr temsilcilerinin bütün paydaşlar ile bir arada olması, sorularına cevap bulması, akıllı altyapılar ve CBS hakkındaki güncel durumu ve yenilikleri ōğrenmeleri, ōrnek uygulamaları gōrmeleri ve yeni stratejiler belirlemeleri açısından uluslararası bir platform olarak rol oynayacaktır.

 

Bu çerçevede çeşitli alanlarda kent yaşamına ve şehirciliğe katkıda bulunanlara uygulanabilir projeler üretenlere Kongre sonunda çeşitli ōdüller verildi.

 

Yüksek Mühendis Hasan Tahsin Usta´nın Uluslararası bir kongrede ortaya koyduğu uygulanan ve tüm şehirlerde uygulanabilir bulunan projesi “Piri Reis” ōdülüne layık gōrüldü.

      HİMTEK Mühendislik İnşaat Ticaret Sanayi Limited Şirketi  Copyright © 2010 -2020  |  www.himtek.com.tr Web Sitesi Hizmeti