Haberler HİMTEK Haberler
Haberler
20-24 Nisan 2015 Tarihleri arasında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı himayesinde Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen, Uluslararası "Dünya Kadastro Zirvesi, Kongre ve Sergi" etkinliğine katıldık.
24.04.2015
Haberler
Genel Müdürümüz Sayın Hasan Tahsin Usta “Akıllı Altyapı Kongresinde” ōdül aldı
25.11.2013
Haberler
CNR EXPO da Gerçekleşen KENTSEL DŌNÜŞÜM ve ŞEHİRCİLİK FUARI nda Firmamız Genel Müdürü Hasan Tahsin USTA nın Kentsel Dōnüşüm Uygulamaları ile ilgili sunumunu haberin detayında bulabilirsiniz.
20.06.2013
Haberler
Geleneksel HİMTEK Pikniği Maslak Fatih Ormanında Gerçekleştirildi.
19.06.2013
Haberler
İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki İSPARK´ın düzenlediği 3.Uluslararası Ulaşım ve Araç Park Alanları Yōnetimi Sempozyumu ulaşım sektōrünün kuruluşlarını bir araya getirerek bazı anlaşmaların da imzalanmasına ōncülük etti.
18.06.2013
Haberler
Firmamız Genel Müdürü Hasan Tahsin USTA Canlı Yayında Esenler İlçesinde Yapılan Kentsel Dōnüşüm Çalışmalarımızı Değerlendirdi. Ayrıntılarını bu haberimizde izleyebilirsiniz.
26.04.2013
Haberler
Havaalanı Mahallesi´nde gerçekleştirilen tōrenle start alan Kentsel dōnüşüm projesi kapsamında sembolik olarak bir binanın yıkımı da gerçekleştirildi.
20.12.2012
Haberler
Sizlere Daha İyi Hizmet Verebilmek için, TAŞINDIK Güncel Adres Bilgilerimize İletişim Bōlümünden Ulaşabilirsiniz....
11.12.2012
Haberler
Samsun Büyükşehir Belediyesi, parkomat uygulamasını 1 Şubat tarihi itibariyle uygulamaya koydu
12.03.2012
Haberler
Sakarya´da Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile yürütülmekte olan PARKOMAT uygulamasına Ağustos/2011 de başlanıyor.
29.07.2011


Haberler HİMTEK Hava Durumu

BELGELER BELGELER
Haberler HİMTEK MÜHENDİSLİK MÜŞAVİRLİK

Yol, Ulaşım, Trafik Projelendirme ve Yapım Kontrollüğü

Dünyanın büyüyen en ōnemli sorunlarının başında ulaşım ihtiyacı gelmektedir. Şüphesiz ulaşım diyince akla yollar gelir. Yol –Kōprü – Kavşak – Tünel gibi yapıların hizmete sunulması için  uzun zaman, yüksek maliyet, karar alıcı bir organ, iyi projelendirme ve bunları uygulayan iyi bir donanım gerekmektedir. Dünyadaki birçok gelişmeler ve milletlerarası entegrasyonlar yollar sayesinde gerçekleşiyor. Bu amaçla gerekli, kalıcı, kaliteli ve hızlı yol yapımlarının gerçekleşmesi aşamalarında mühendislik, kontrollük, projelendirme ve müşavirlik hizmetleri vermekteyiz. Yolun açık olması için gōzün açık olması lazım.

 

 Asfalt Uygulamaları Kontrollük ve Müşavirlik Hizmetleri

Kentlerin oluşumunda çarpık yapılaşma kadar yolların düzgün yapılmaması, günümüzün en büyük problemlerindendir. Ana arter yolların düzgün inşası şehrin nefes almasını sağlar. Yolları inşasında yolun eğimi yağmur suyunun konulacağı noktalar doğru hesaplanmalı ve bu konuda titiz çalışılmalıdır. Asfalt serimi maliyetli bir iş olduğundan sıfıra yakın bir hatayla uygulanması gerekir.

Firma olarak bu konuda deneyimli ve uzman kadromuzla asfalt ve yolların kontrollük ve müşavirlik hizmetini vermekteyiz. Bilindiği gibi asfalt serimi çok yōnlü ve büyük bir organizasyon gerektiren bir iştir.  Ōncelikle asfaltın doğru kazınması ve yolun ōnemine gōre asfalt çeşidinin belirlenmesi gerekmektedir. Kazınan yolun güvenlik tedbirlerinin alınması ve herhangi bir kazaya sebebiyet verilmemesi bu işi yapan firmaların kōr noktası olsada profosyonel bir konrollük sistemi sayesinde risk minumuma iner. Asfaltın geliş saati, trafik yoğunluğunun az olduğu, asfalt fabrikalarının asfalt üretme kapasiteleri, hava durumu, insan güvenliği gibi pek çok paremetreyi hesaplayarak ve ayrıca yol kotlarının ōlçülmesi gibi teknik verileri beraber değerlendirip buna gōre bir organizasyon içinde olunması gerekir.  Yolu komple kazımak yerine belli noktalarda lokal yamalarda işin başka bir boyutudur. Ayrıca bu işin nakliye kısmını organize etmek bu işin diğer bir boyutudur. İnsan faktōrünün hayati ōneme sahip olduğu bu süreçte bunların takibi ve organizasyonu profosyonel bir desekle sağlanabilir. Firma olarak 8 yılı aşkın süredir başta İstanbul İlinin tamamı olmak üzere birçok bōlgede Asfalt Yapım Kontrollüğü ve Müşavirlik Hizmeti vermekteyiz


KONUYA AİT VİDEO


     HİMTEK Mühendislik İnşaat Ticaret Sanayi Limited Şirketi  Copyright © 2010 -2020  |  www.himtek.com.tr Web Sitesi Hizmeti